Zaproszenie na Mszę św. w pierwszą rocznicę śmierci śp. arcybiskupa Józefa Życińskiego 2012-02-12

W dniu 10 lutego 2011 r. w Rzymie odszedł do wieczności, w 63 roku życia, arcybiskup Józef Życiński, metropolita lubelski, pasterz Kościoła tarnowskiego w latach 1990-1997. Jedną ze stacji pogrzebowych Księdza Arcybiskupa, którego trumnę przewożono z Rzymu do Lublina, była Msza św. żałobna w katedrze tarnowskiej 15 lutego ubiegłego roku. We wspólnocie licznie zgromadzonych kapłanów i wiernych świeckich – poszerzonej o radiosłuchaczy RDN Małopolska - dziękowaliśmy za dar owocnego życia śp. arcybiskupa Józefa, polecając Jego duszę miłosiernemu Bogu. W pierwszą rocznicę tego wydarzenia, w środę 15 lutego br. zapraszam jeszcze raz do tarnowskiej katedry, gdzie podczas Mszy św. o godz. 18.00 z wdzięcznością będziemy przywołać przed Bogiem osobę śp. arcybiskupa Józefa. Mszy św., transmitowanej przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska, będzie przewodniczył arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki, a słowo Boże wygłosi arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Po zakończeniu Mszy św. zostanie odsłonięte epitafium poświęcone arcybiskupowi Józefowi Życińskiemu, umieszczone na ścianie kościoła katedralnego. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, a kapłanów – na miarę możliwości – o dołączenie się do koncelebry.

Z pasterskim błogosławieństwem.

† Wiesław Lechowicz