Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym 2011-08-28

Drodzy Diecezjanie!

Wraz z początkiem roku szkolnego, w pierwszą niedzielę września, rozpoczyna się kolejny cykl wykładów Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. Studium to stało się dla wielu diecezjan stałą okazją do pogłębionego poznawania słowa Bożego, które – jak uczy św. Paweł – jest właściwe: „do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości– aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu” (2Tm 3,16-17).

Profesorowie przygotowujący wykłady, to pracownicy naukowi naszego Wydziału Teologicznego w Tarnowie, którzy w tym roku biblijnego kształcenia, będą w radio i stronach internetowych, przedstawiali poszczególne postacie ze Starego i Nowego Testamentu. Zapewne dla każdego z nas ubogacające będzie bliższe poznanie biblijnych bohaterów, o których słyszymy podczas liturgii czy nabożeństw.

Audycje będą emitowane w Diecezjalnym Radiu RDN Małopolska w każdą niedzielę o godz. 14.30 i powtarzane w poniedziałki, po wiadomościach o godz. 20.10. Wykłady będą również dostępne na stronach internetowych Diecezji Tarnowskiej, radia RDN Małopolska, Gościa Niedzielnego i Diecezjalnego Wydawnictwa Biblos.

Zapraszam wszystkich Diecezjan, zwłaszcza należących do stowarzyszeń i ruchów katolickich, członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Parafialnych Oddziałów Caritas, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie, całą służbę liturgiczna, przede wszystkim lektorów i ceremoniarzy, młodzież żeńską z DSM, wolontariuszy oraz całe rodziny do skorzystania z tej łatwej możliwości bliższego poznania Pisma Świętego. Zapraszam do grona słuchaczy i do udziału w konkursach, przewidzianych w ramach prac tegorocznego Studium.

Szczegółowe informacje o działalności Studium Biblijnego będą zamieszczane w tarnowskim Gościu Niedzielnym, na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej oraz na afiszu w parafialnej gablotce.

Bracia i Siostry! Drodzy Diecezjanie!

Wyrażam nadzieję, że głębsze poznanie Pisma Świętego przybliży Was do Chrystusa i umocni w głoszeniu Ewangelii na wzór św. Pawła Apostoła.

Wszystkim słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę radości i wytrwałości płynących ze spotkania ze słowem Bożym i biblijnymi postaciami.

Wszystkim, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży, wychowawcom i nauczycielom, udzielam na nowy rok szkolny pasterskiego błogosławieństwa!

† Wiktor Skworc