APEL O MODLITWĘ W INTENCJI OJCA ŚWIĘTEGO 2011-06-26

Drodzy Diecezjanie!

W najbliższy środę, 29 czerwca, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przypada 60. rocznica święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI. W związku z tym, watykańska Kongregacja ds. Duchowieństwa zwróciła się do biskupów diecezjalnych całego świata z prośbą, aby z tej okazji we wszystkich diecezjach podjąć, jako modlitewny dar dla Dostojnego Jubilata, trwającą 60 godzin adorację Najświętszego Sakramentu i ofiarować ją za Ojca Świętego, o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, jak również o zachowanie „pierwotnej miłości” (Ap 2,4) przez tych, którzy już podążają drogą powołania kapłańskiego i zakonnego.

Odpowiadając na tę prośbę, kierując się również miłością i szacunkiem do papieża Benedykta XVI-go, pragniemy w tym dniu, we wszystkich parafiach i domach zakonnych diecezji tarnowskiej, adorować przez godzinę Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W ten sposób nasza diecezja złoży hojny dar modlitewnego wsparcia Ojca Świętego i Jego intencji.

Bracia i Siostry!

Do podjęcia tej modlitwy zapraszam całe wspólnoty parafialne, wraz z duszpasterzami, których proszę o wyznaczenie właściwej godziny adoracyjnej, aby umożliwić wspólną modlitwę wszystkim parafianom. „Właściwą godziną” będzie na pewno czas bezpośrednio związany ze Mszą świętą, w której mocą Ducha Świętego chleb staje się Ciałem Pańskim nie tylko przyjmowanym, ale i adorowanym.

Przywołując zaś żywą w naszej diecezji tradycję uczestniczenia we Mszy św. w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie do modlitewnego włączenia się w obchody jubileuszu kapłaństwa Ojca Świętego Benedykta XVI; zapraszam do pełnego udziału we Mszy św.; do adoracji, do dziękczynienia i błagania, aby Pan żniwa zachował Ojca Świętego w zdrowiu i bezpieczeństwie po najdłuższe lata i aby posłał robotników na swoje żniwo. Wtedy też będziemy mieli okazję do złożenia materialnego daru na rzecz Stolicy Apostolskiej – tradycyjnego „świętopietrza”.

Naszą modlitwę w wyżej wymienionych intencjach podejmiemy raz jeszcze w nadchodzącą niedzielę, która w naszej diecezji jest niedzielą adoracyjną i dniem modlitw o świętość kapłańskiej posługi i życia.

Łącząc się z Wami w modlitwie za Ojca Świętego, w intencji powołań i o ich zachowanie, z serca błogosławię na wakacyjny czas wypoczynku, a rolnikom na czas intensywnej rolniczej pracy: W Imię Ojca Syna i Ducha Świętego.

† Wiktor Skworc