Zaproszenie na diecezjalne Dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II i Jubileusz Rodzin do Starego Sącza- Niedziela 19 czerwca 2011 r. 2011-06-05

Drodzy Diecezjanie!

Już od dwunastu lat, od pamiętnej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 16 czerwca 1999 r. w Starym Sączu, spotykamy się tam w trzecią niedzielę czerwca przy „ołtarzu papieskim”, jako diecezjalna rodzina.

W tym roku, świętując jubileusz 225 lat powstania diecezji tarnowskiej, pragniemy przeżywać to spotkanie jako diecezjalne dziękczynienie za wyniesienia Ojca Świętego Jana Pawła II do chwały ołtarzy a także jako Jubileusz Rodzin.

Obecność w niedzielę 19 czerwca br. w Starym Sączu będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu i Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI za dar nowego, tak bliskiego nam Błogosławionego. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym spotkaniu i do wspólnej modlitwy za rodziny. Szczególnie gorące słowa zaproszenia kieruję do wszystkich rodzin, zaś osoby działające w Radach Duszpasterskich, w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej i Domowym Kościele Ruchu Światło-Życie proszę ponadto, aby zaangażowały się w organizację pielgrzymek z parafii na te uroczystości.

Naszą powinnością jest w tym jedynym, tak zachowanym w Polsce miejscu papieskiej wizyty, podziękować za dar błogosławionego Jana Pawła II i raz jeszcze posłuchać Jego wezwań i poleceń, jak ojcowskiego testamentu. Dziś, jakże aktualnie brzmią słowa, które skierował Jan Paweł II do mieszkańców Sądecczyzny i wszystkich rodzin tarnowskiej diecezji: „Wraz z Patronką tej ziemi – św. Kingą - proszę wszystkich moich Rodaków: niech polska rodzina dochowa wiary Chrystusowi! Trwajcie mocno przy Chrystusie, aby On trwał w was! Nie pozwólcie, aby w waszych sercach, w sercach ojców i matek, synów i córek zagasło światło Jego świętości. Niech blask tego światła kształtuje przyszłe pokolenia świętych, na chwałę imienia Bożego!”

Wyjątkowym gościem uroczystości w Starym Sączu będzie kolejny świadek świętości bł. Jana Pawła II, kardynał Stanisław Ryłko, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Nasz Gość z Watykanu będzie głównym celebransem Eucharystii, którą sprawować będziemy o godzinie 1100 przy „ołtarzu papieskim”. On też wygłosi homilię. Wymownym znakiem łączności z Błogosławionym będą Jego relikwie, przekazane przez Metropolitę Krakowskiego dla tego miejsca kultu bł. Jana Pawła II i św. Kingi.

Drodzy Diecezjanie!

Radość jubileuszowego spotkania z Bogiem i ludźmi przy „ołtarzu papieskim” w Starym Sączu będzie przedłużona na gościnnej ziemi sądeckiej poprzez tradycyjny już festyn rodzinny.

Wam wszystkim, a zwłaszcza pielgrzymom udającym się do Starego Sącza, na spotkanie rodzin z bł. Janem Pawłem II, z serca błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

† Wiktor Skworc