Nie lękajcie się pójść za Chrystusem 2011-05-15

Komunikat z okazji Światowego Dnia Modlitw o Powołania

Drodzy Diecezjanie! Droga Młodzieży!

Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się – przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II – o nowe powołania do pracy w winnicy Pańskiej. Nasze myśli kierujemy z wdzięcznością w stronę Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które od 189 lat jest miejscem przygotowania powołanych do gorliwej służby Chrystusowi w Jego Kościele. Do ich grona, 28 maja, dołączy 25 nowych prezbiterów, którzy pójdą do braci i sióstr w Kościele diecezjalnym i poza jego granice, z Dobrą Nowiną o zbawieniu. Polecam ich waszym żarliwym modlitwom. Oby na wzór Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza i za przykładem bł. Jana Pawła II stawali się ofiarnymi pasterzami dusz ludzkich, które Kościół im powierzy.
O Waszą modlitewną pamięć proszę również dla 28 alumnów z roku piątego, którzy 21 maja w trzech parafiach diecezji: u Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, Okulicach i Podegrodziu przyjmą święcenia diakonatu.
Bracia i Siostry!
Nie mniejszej troski potrzebują dziś młodzi, zdający egzaminy maturalne i poszukujący drogi realizacji projektu swego życia. Oby, dzięki modlitwie Kościoła, wielu z nich złączyło ów projekt z przyjęciem daru powołania do kapłaństwa i służby Ewangelii. Dlatego też zwracam się i do was, drodzy młodzi diecezjanie, maturzyści! Nie zagłuszajcie głosu Chrystusa, który was dyskretnie zaprasza do pójścia za Nim na drogi świata.
W Roku Jubileuszu Diecezji Tarnowskiej pozwólcie się porwać Chrystusowi, przyjmijcie Jego wezwanie i idźcie za Nim. Idźcie, aby głosić Dobrą Nowinę; czyńcie to z radością w sercu i stawajcie się głosicielami nadziei w świecie, wystawionym często na pokusę rozpaczy; głosicielami wiary w świecie, który wydaje się często ulegać niedowiarstwu; głosicielami miłości pośród wydarzeń każdego dnia, często naznaczonych piętnem miłości własnej, egoizmu (por. Orędzie Ojca Świętego Jana Pawła II do młodzieży całego świata z okazji IX-X Światowego Dnia Młodzieży, 1993). Nie lękajcie się! Jest przy Was Chrystus, który niczego Wam nie zabiera, a wszystko daje!

Wszystkim zatroskanym o wzrost powołań do służby w Kościele, a zwłaszcza diecezjanom należącym do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz tym, którzy podejmują decyzję pójścia za Jezusem drogą powołania z serca błogosławię: † W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego
† Wiktor Skworc