KOMUNIKAT 2011-01-23

Rocznica ingresu Biskupa Ordynariusza
Drodzy Bracia i Siostry!

Jako wspólnota wiernych Kościoła Tarnowskiego przeżywamy w obecnym roku 225. rocznicę powstania naszej diecezji. Z naszych serc i świątyń wydobywa się ku Bogu hymn dziękczynienia za otrzymane i wciąż otrzymywane łaski. Wśród darów Bożych dostrzegamy zmarłych i żyjących pasterzy diecezji tarnowskiej, z obecnym biskupem Wiktorem Skworcem, który w najbliższy wtorek, 25 stycznia, obchodzić będzie 13. rocznicę ingresu do Katedry tarnowskiej.

W tym dniu dziękować będziemy Bogu za posługę biskupów podczas Eucharystii celebrowanej w tarnowskiej Katedrze o godz. 12.00. Na tę uroczystość przybędą biskupi wszystkich diecezji Metropolii Krakowskiej, a Mszy Świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym jubileuszowym dziękczynieniu, z nadzieją, że wspólna modlitwa przyniesie wiele duchowych owoców, a także pogłębi w nas świadomość kościelną i poczucie odpowiedzialności za Kościół.

† Wiesław Lechowicz - Wikariusz Generalny