Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym. 2010-09-26

Drodzy Diecezjanie!

Drodzy słuchacze naszego diecezjalnego Radia RDN Małopolska i czytelnicy Tarnowskiego Gościa Niedzielnego! W tych dniach na wielu uczelniach rozpoczyna się nowy rok akademicki. W salach wykładowych zasiądą słuchacze kontynuujący studia. Zapełnią je również nowi studenci, pragnący zdobywać wiedzę i duchowo się rozwijać. Cały ten wysiłek powinien zbliżać człowieka do Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. A życie każdego z nas jest pielgrzymowaniem do domu Ojca, gdzie Chrystus przygotował nam miejsce. Stąd też św. Piotr zachęcając, aby być przygotowanym na to spotkanie, pisze: „wzrastajcie w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa” (2 P 3,18).
W nowym roku akademickim, począwszy od pierwszej niedzieli października, zapraszam tych, którzy pragną poznawać Jezusa Chrystusa i kształtować swoje życie w duchu słowa Bożego, do uczestnictwa w kolejnym cyklu wykładów Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. Przez kolejne dwa semestry tarnowscy bibliści będą ukazywać pełnię osoby i dzieła Jezusa Chrystusa. Wraz nimi będziemy czytali Stary i Nowy Testament, aby głębiej poznawać naszego Mistrza. Przez kolejne audycje będą analizowane zapowiedzi Jego nadejścia, narodzenia, życia, męki, śmierci, wniebowstąpienia, a także Jego trwanie i działanie we wspólnocie Kościoła.
Wykłady Studium Biblijnego będą emitowane na falach diecezjalnego Radia RDN Małopolska w każdą niedzielę o godz. 14.30 i powtarzane w poniedziałki o godz. 20.10. Będą one również dostępne na stronach internetowych Diecezji Tarnowskiej, Radia RDN Małopolska, „Gościa Niedzielnego” i Wydawnictwa „Biblos”.
„To, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało i dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję” (Rz 15,4). Zapraszam i zachęcam wszystkich do kontynuowania, czy też do włączenia się w grono słuchaczy studium.
Serdeczne zaproszenie kieruję szczególnie do osób należących do stowarzyszeń i ruchów katolickich, do członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Parafialnych Oddziałów „Caritas”, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie, lektorów, młodzieży żeńskiej z DSM i wolontariuszy oraz do całych rodzin, które pragną zagłębić się w słowo Boże. Apeluję również do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, aby poznawali Jezusa Chrystusa poprzez Radiowo-Internetowe Studium.
Zechciejcie skorzystać z tej możliwości budowania swojej wiary w Boga i zbliżenia się do Niego, jaką jest to Studium.
Szczegółowe informacje o Studium Biblijnym można znaleźć w tarnowskim „Gościu Niedzielnym”, na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej oraz na afiszu w parafialnej gablotce.
Wszystkim słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę wytrwałości i radości, płynącej ze spotkania ze Słowem Bożym. W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa!

Wiktor Skworc