Zaproszenie do udziału we Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej w Tarnowie 2010-09-26

Drodzy Diecezjanie! Drodzy mieszkańcy Tarnowa!

Ze szczególną radością przyjęliśmy w diecezji tarnowskiej decyzję Ojca Świętego Benedykta XVI, który 8 maja br., w uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, mianował dotychczasowego Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, księdza arcybiskupa Józefa Kowalczyka, naszego rodaka, pasterzem Kościoła gnieźnieńskiego a tym samym Prymasem Polski.
Nawiązując do wcześniejszych informacji przypominam, iż jutro w poniedziałek, dnia 27 września, Ksiądz Prymas Arcybiskup Józef Kowalczyk będzie gościł w Tarnowie i o godz. 12.00 w bazylice katedralnej odprawi Mszę Świętą na rozpocznie nowego roku akademickiego w naszym Seminarium Duchownym.
Diecezjan, szczególnie należących do parafii miasta Tarnowa, a zwłaszcza tych, którzy tworzą Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie oraz należą do Ruchów o Stowarzyszeń katolickich, zapraszam do udziału we wspólnej Eucharystii, którą będziemy dziękować Bogu za obfitość powołań do służby Ewangelii oraz prosić o potrzebne błogosławieństwo dla studentów teologii i nowego Prymasa Polski na progu Jego posługi.
Niech nasza żywa modlitwa w intencji Księdza Prymasa będzie dla Niego najcenniejszym darem ofiarowanym przez Kościół tarnowski, w którym dojrzewało Jego kapłańskie powołanie i z którym jest związany jak z ojcowizną.
Jednocząc się z Wami w modlitwie udzielam pasterskiego błogosławieństwa: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego!
† Wiktor Skworc