Zaproszenie na uroczystość patronalną bazyliki katedralnej w Tarnowie 2010-09-05

Drodzy Diecezjanie! Drodzy mieszkańcy Tarnowa!

Narodziny NMP są wprowadzeniem do tej radości, jaką przyniósł światu wcielony Syn Boży, Jedyny Odkupiciel Człowieka. Niech zatem uroczystość wspomnienia przyjścia na świat Matki Zbawiciela zachęci nas do wspólnego uwielbienia Boga, który Maryję uczynił Arką Przedwiecznego Słowa.

Okazją ku temu będzie Msza św., sprawowana w bazylice katedralnej w Tarnowie w najbliższą środę, 8 września br., o godz. 18.00, kiedy to w kalendarzu liturgicznym świętujemy uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. arcybiskup Henryk Nowacki, nuncjusz apostolski w Nikaragui – pochodzący z naszej diecezji, od lat w służbie Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Należał do grona bliskich współpracowników Sługi Bożego Jana Pawła II i jest świadkiem Jego świętości.

Serdecznie zapraszam was – mieszkańców Tarnowa - do uczestniczenia w katedralnym odpuście, który jest świętem całej diecezji. W szczególny sposób zapraszam ruchy i stowarzyszenia katolickie z parafii tarnowskich dekanatów: Akcję Katolicką, Caritas parafialne, oddziały Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, apostolskie grupy młodzieżowe oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Zaproszone są także osoby Życia Konsekrowanego oraz alumni i klerycy z miasta Tarnowa.

Uroczystość Narodzenia NMP jest świętem patronalnym katedry Biskupa Tarnowskiego, matki wszystkich kościołów diecezji. Niech i ten motyw skłoni wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji diecezjalnej wspólnoty i jej Pasterza. Pragnę w tym miejscu podziękować tym, którzy modlitwą i apostolskim zaangażowaniem budują diecezjalny Kościół.

Na trud pielgrzymowania do tarnowskiej katedry – sanktuarium Matki Bożej udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa!

† Wiktor Skworc

BISKUP TARNOWSKI

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana w Tarnowie zaprasza dzieci, młodzież, osoby dorosłe a nawet seniorów do udziału w kursach edukacyjnych w nowym roku szkolnym 2010/2011. Wszelkie szczegóły pod adresem www.kana.pl oraz w sekretariacie Kany przy ul. Mościckiego 12.

Duszpasterstwo Niepełnosprawnych Ruchowo Diecezji Tarnowskiej i Katolickie Stowarzyszenie „Cyrenejczyk” ma zaszczyt zaprosić na uroczystości XIII FORUM Niepełnosprawnych Ruchowo Diecezji Tarnowskiej w dniu 11 września br. w Limanowej. Msza Św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa oraz uroczyste wręczenie statuetek „CYRENEJCZYKA” w Bazylice Matki Bożej Bolesnej o godz. 10.00.