Zaproszenie do udziału w XXVIII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę 2010-07-18

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Już po raz 28., dnia 17 sierpnia br., wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymom będą towarzyszyć słowa „Bądźmy świadkami miłości”. Hasło to oddaje istotę chrześcijańskiego powołania. Bóg wezwał nas, abyśmy w świecie byli świadkami Jego miłości, objawionej przez Jezusa Chrystusa.

Potrzeba dawania świadectwa przez uczniów Chrystusa jest dziś nagląca, zwłaszcza w obliczu odejścia wielu od Boga i postępowania, jak gdyby On nie istniał. Co więcej, chrześcijańskie świadectwo jest dziś konieczne przede wszystkim w przestrzeni życia publicznego, z której próbuje się usuwać Boga na margines, podobnie symbole religijne, jak np. święty dla nas znak zbawienia – krzyż.

Pielgrzymka wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. Jest bowiem znakiem wiary ludzi, którzy pragną żyć z Chrystusem i mocą tego zjednoczenia przemieniać oblicze ziemi, którą codziennie przemierzają, zdążając do Domu Ojca.

Od 28 lat, co roku wielotysięczna rzesza pielgrzymów, zwłaszcza młodych, wyrusza na szlak prowadzący z Tarnowa do Częstochowy, okazując, mimo trudu pielgrzymowania i zmęczenia, entuzjazm wiary i wielką wartość bratersko-siostrzanej wspólnoty uczniów Pana.

Zapraszam wszystkich, którzy nie lękają się trudu drogi, do uczestnictwa w XXVIII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Tych, co nie mogą z rożnych racji pójść na pielgrzymkę, zapraszam do duchowego wędrowania dzięki transmisjom diecezjalnego radia RDN Małopolska oraz relacjom tarnowskiego Gościa Niedzielnego z pielgrzymiego szlaku.

Wspólne wędrowanie do Matki Jezusa w Jasnogórskim Wizerunku - rozpocznie Msza św., sprawowana 17 sierpnia br., o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Pielgrzymka zakończy się 25 sierpnia Mszą świętą, celebrowaną na Jasnej Górze.

Raz jeszcze zachęcam do udziału w tegorocznej pielgrzymce, a wszystkim uczestnikom diecezjalnych rekolekcji w drodze udzielam pasterskiego błogosławieństwa!

† Wiktor Skworc