Droga Krzyżowa ulicami Tarnowa 2010-03-27

Zaproszenie Biskupa Tarnowskiego do mieszkańców miasta

Drodzy mieszkańcy Tarnowa!

Chrystus, którego obrazem jest miłosierny Samarytanin, dźwigał krzyż, aby uleczyć nasze rany zadane przez grzech. Pan pragnie również, abyśmy i my w świecie dotkniętym złem byli świadkami Jego miłości. Jesteśmy nimi, kiedy przychodzimy z pomocą ubogim, chorym, cierpiącym i zagubionym. Dajemy świadectwo miłości także wtedy, kiedy modlimy się za bliźnich.

Okazją do takiej modlitwy będzie Droga Krzyżowa, którą pójdziemy ulicami naszego miasta, w Wielką Środę, 31 marca br. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tej modlitwie, ofiarowanej w szczególny sposób w intencji kapłanów z okazji Roku Kapłańskiego. Będziemy się również modlić o to, aby wszyscy ochrzczeni jeszcze bardziej zaangażowali się w wypełnianie zadań wypływających z udziału w kapłaństwie powszechnym.

Droga Krzyżowa rozpocznie się na tarnowskim Rynku o godzinie 20.00; przejdziemy ulicami: Wekslarską, Wałową i Katedralną na Plac Katedralny, gdzie zakończy się to wielkopostne nabożeństwo. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Niech pobożny udział w Drodze Krzyżowej przygotuje nas do aktywnego uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego.

Na czas Wielkiego Postu, który zmierza już do swego wypełnienia w radosnych Świętach Wielkanocnych, z serca wszystkim błogosławię!

† Wiktor Skworc

Tarnów, 25 marca 2010 r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego