Zaproszenie na Pielgrzymkę Rodzin do Starego Sącza 2009-06-14


Drodzy Diecezjanie!W tym roku mija dziesięć lat od apostolskiej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Starym Sączu. W dniu 16 czerwca 1999 roku mogliśmy cieszyć się już po raz drugi Jego obecnością w naszej diecezji. Ojciec Święty kanonizował wtedy błogosławioną Kingę i ukazał nam Ją jako przykład miłości Boga i bliźniego. Pozostawił także bardzo ważne przesłanie dla rodzin, aby dochowały wiary Chrystusowi i nie lękały się czynić trzecie tysiąclecie erą ludzi świętych. Co roku, spotykając się przy ołtarzu papieskim, rozważamy papieskie przesłanie i podejmujemy wyzwania, które stawia ono przed Kościołem tarnowskim, przed każdą chrześcijańską rodziną.

Drodzy Bracia i Siostry! Serdecznie zapraszam Was do udziału w dziękczynieniu z okazji dziesiątej rocznicy pobytu Jana Pawła II w Starym Sączu i do wspólnej modlitwy za rodziny. Mszy Świętej przy ołtarzu papieskim na starosądeckich błoniach w niedzielę 21 czerwca o godz. 11.00 będzie przewodniczył Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych arcybiskup Piero Marini. Pamiętamy go z wizyty Jana Pawła II w Tarnowie w 1987 roku oraz ze Starego Sącza w 1999 roku.

Szczególnie serdecznie zapraszam wszystkie rodziny. Niech trzecia niedziela czerwca, która w naszej diecezji jest Diecezjalnym Świętem Rodziny, przyczynia się do umacniania więzów rodzinnych i odczytywania na nowo chrześcijańskiego powołania rodziny. Na uroczystość do Starego Sącza zapraszam także samorządowców z terenu diecezji tarnowskiej, którym patronuje święta Kinga. Po Eucharystii odbędzie się tradycyjny festyn rodzinny, podczas którego wystąpią zespoły pieśni i tańca z Sądecczyzny, a także zaproszeni muzycy. Będą też konkursy i zabawy dla dzieci oraz możliwości kosztowania potraw regionalnej kuchni. Niech nasze spotkanie przy ołtarzu papieskim będzie wyrazem wdzięczności Bogu za kanonizację Matki Kingi oraz za obecność na naszej ziemi Ojca Świętego Jana Pawła Wielkiego i znakiem podejmowania jego wezwania do świętości. Będzie też naszym modlitewnym wołaniem o Jego rychłą kanonizację!

Wam wszystkim, a zwłaszcza pielgrzymom udającym się do Starego Sącza, z serca błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!† Wiktor Skworc - BISKUP TARNOWSKI<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie